Aktualizacja: Remote 1.12.0 dla iOS

Z przyjemnością informujemy, że dziś opublikowaliśmy aktualizację aplikacji Remote dla systemu iOS. Aktualizacja wprowadza sporo nowości, zachęcamy do zapoznania się pełną listą zmian.


Aby funkcjonalność była w pełni dostępna, niezbędne jest również zaktualizowanie modułu DOMIQ/Base do wersji 1.9.2.0 lub nowszej

 1. Przebudowaliśmy widok trybu menu, aby był wygodniejszy w użyciu i bardziej estetyczny. Nowy interfejs zapewni szybszy i łatwiejszy dostęp do najczęściej używanych jego części. Na naszej stronie możesz pobrać zestaw ikon widocznych na obrazkach poniżej poniżej: Zestaw ikon Remote Możesz także użyć własnego zestawu, aby dostosować wygląd aplikacji do swoich preferencji. Uwaga: każda nazwa ikony musi się rozpoczynać od przedrostka domiq_icon i kończyć się przyrostkiem @2x, np. domiq_icon_parter@2x.png. Jeżeli przewidujesz skorzystanie z ikon z przezroczystym tłem, wówczas wystarczy, że będą one w rozdzielczości 72x72px. Taki rozmiar wystarczy, aby ikony wyglądały dobrze zarówno na wszystkich rodzajach ekranów.
  inteligentny dom - aplikacja Remote inteligentny dom - aplikacja Remote
 2. Do każdego kafelka w nowym widoku możesz przypisać komendę, która zostanie wykonana w momencie kliknięcia na ikonie. Każda strona na głównym poziomie menu, która nie posiada elementów zagnieżdżonych, ale ma przypisaną komendę na kliknięcie ma obok nazwy strony małą kropeczkę. W ten sposób rozróżniane są ikony, które są elementami struktury od ikon, które po kliknięciu wykonują tylko określony zestaw komend.
 3. Dodaliśmy nową kontrolkę Wykres, dzięki której wyświetlisz wykres dowolnej zmiennej dostępnej w module Base. Udostępniliśmy kilkanaście zakresów czasowych, aby rozszerzyć możliwości obserwacji interesujących Cię wartości. Wykresy są wyświetlane dzięki integracji modułu Base z oprogramowaniem Grafana i Prometeus.io.
  inteligentny dom - aplikacja Remote inteligentny dom - aplikacja Remote
  inteligentny dom - aplikacja Remote inteligentny dom - aplikacja Remote
 4. Dodaliśmy widok ulubionych kolorów dla kontrolki Światło RGB.
 5. Przebudowaliśmy zupełnie interfejs do obsługi kamer, dzięki czemu zyskaliśmy dużo większą płynność w wyświetlaniu obrazu. W przypadku połączeń lokalnych i połączeń zdalnych, gdzie strumień jest przekierowany do internetu osiągnęliśmy płynność porównywalną, jak w przypadku wyświetlania obrazu w przeglądarce internetowej.
 6. Dodaliśmy widok informujący o pobieraniu przez aplikację Remote konfiguracji z modułu Base. Rozwiązuje to problem braku reakcji systemu DOMIQ na interakcje w interfejsie (wysyłanie komend) w czasie, gdy konfiguracja była pobierana w tle.
 7. Dodaliśmy klawiaturę numeryczną dla kontrolek Temperatura i Wartość na wizualizacji.
 8. Poprawiliśmy działanie suwaków:
  1. Przełączanie wartości minimalnej i maksymalnej jest teraz możliwe po kliknięciu na etykiecie z wartością aktualną.
  2. Dodaliśmy obsługę zakresów dla wartości minimalnych i maksymalnych wprowadzonych przez użytkownika w konfiguratorze.
  3. Suwaki obsługują od teraz również parametr skok, dzięki czemu możliwe jest skokowe działanie suwaka z określoną podziałką.
 9. Dodaliśmy obsługę rolet z użyciem komendy EXP.shutter w kontrolce Roleta kanałowa. Tak zdefiniowana kontrolka śledzi stan rolety i pokazuje jej aktualny status (czy jest w ruchu).
 10. Dodaliśmy haptykę w niektórych kontrolkach (dla urządzeń z iOS 10 i nowszym):
  1. do kafelków z komendami;
  2. do ściemniaczy (joystick i suwak);
 11. Przełącznik od teraz obsługuje alternatywne komendy dla stanu włączony i wyłączony, a także ma możliwość wysyłania dowolnych parametrów wraz z komendą sterującą dla obu stanów.
 12. Poprawiliśmy wyrównanie tekstów i wartości liczbowych w kontrolkach Tekst i Wartość na wizualizacji.
 13. Poprawiliśmy obsługę pola „Przyrostek“ dla kontrolek Temperatura i Wartość na wizualizacji.
 14. Wprowadziliśmy inne mniejsze poprawki usprawniające działanie aplikacji.

 

Sprawdź Aktualizacje

Zaloguj się aby skomentować

Powiązane Produkty