Aktualizacja: Remote 1.2.1 dla Androida

Z przyjemnością informujemy, że opublikowaliśmy aktualizację aplikacji Remote dla systemu Android. Aktualizacja wprowadza sporo nowości, zachęcamy do zapoznania się pełną listą zmian.


Aby funkcjonalność była w pełni dostępna, niezbędne jest również zaktualizowanie modułu DOMIQ/Base do wersji 1.9.2.0 lub nowszej

 1. Przebudowaliśmy widok trybu menu, aby był wygodniejszy w użyciu i bardziej estetyczny. Nowy interfejs zapewni szybszy i łatwiejszy dostęp do najczęściej używanych jego części. Na naszej stronie możesz pobrać zestaw ikon widocznych na obrazkach poniżej poniżej: Zestaw ikon Remote Możesz także użyć własnego zestawu, aby dostosować wygląd aplikacji do swoich preferencji. Jeżeli przewidujesz skorzystanie z ikon z przezroczystym tłem, wówczas wystarczy, że będą one w rozdzielczości 72x72px. Taki rozmiar wystarczy, aby ikony wyglądały dobrze zarówno na wszystkich rodzajach ekranów.
 2. Dodaliśmy motywy kolorystyczne. Dostępnych jest kilka kompozycji kolorystycznych, aby umożliwić Ci dopasowanie wyglądu interfejsu do Twoich preferencji. Motyw kolorystyczny wybierzesz w Ustawieniach aplikacji Remote. Każdy użytkownik systemu może mieć wybrany inny schemat kolorystyczny.
 3. Poprawiliśmy mechanizm pobierania aktualnych stanów urządzeń z modułu Base. Przekłada się na szybszą pracę aplikacji.
 4. Zamieniliśmy dotychczasowe kontrolki ściemniaczy na suwaki. Oprócz ściemniania, suwak ma także funkcję „włącz/wyłącz”. Funkcja ta wyzwalana jest poprzez kliknięcie na etykiecie aktualnej jasności. Ściemniacze od teraz umożliwiają sterowanie we wprowadzonym przez Ciebie zakresie. Domyślny zakres to 0-100. W konfiguratorze Base możesz ustalić zakres dla poszczególnych ściemniaczy w zależności od swoich potrzeb.
 5. Dodaliśmy poprawkę w obsłudze kamer wideo.
 6. Dodaliśmy opcję autoblokady ekranu, która usypia ekran aplikacji zgodnie z ustawieniami w systemie Android.
 7. Poprawiliśmy generowanie rozmiarów przycisków w kontrolce Grupa Przycisków.
 8. Dodaliśmy obsługę trybu „tylko do odczytu“ w kontrolce Wybór.
 9. Dodaliśmy widok Ustawień. A w nim możliwość:
  1. Wyboru schematu kolorystycznego.
  2. Aktywacji/deaktywacji blokady ekranu.
  3. Aktywacji trybu menu w obu orientacjach urządzenia (wyłączenie wizualizacji).
 10. Dodaliśmy okno szczegółów połączenia w widoku wyboru Base. W tym widoku możesz sprawdzić m.in:
  1. Nazwę modułu Base i jego numer seryjny.
  2. Adres IP i port modułu Base.
  3. Aktualny status połączenia z modułem Base.
 11. Dodaliśmy podgląd bieżącego koloru dla kontrolki Światło RGB i poprawiliśmy ogólny mechanizm działania tej kontrolki, aby był wydajniejszy.
 12. Przełącznik od teraz obsługuje alternatywne komendy dla stanu włączony i wyłączony, a także ma możliwość wysyłania dowolnych parametrów wraz z komendą sterującą dla obu stanów.
 13. Poprawiliśmy mechanizm rozparowywania z modułem Base.
 14. Dodaliśmy wsparcie dla komend zmieniających aktualnie wyświetlany ekran wizualizacji. Komenda wysłana przez moduł Base musi mieć następującą składnię: E.DISPLAY.screen=, e.g. E.DISPLAY.screen=parter. Dzięki temu możesz przełączyć aktualnie wyświetlany ekran wizualizacji w reakcji na jakiekolwiek zdarzenie w systemie np. włączenie ekranu z podglądem z kamery, kiedy ktoś naciśnie przycisk dzwonka.
 15. Ponadto dodaliśmy komendę do sterowania widocznością warstw na wizualizacji. Komenda musi mieć następujący format: E.DISPLAY.layer=:. Przykład: Załóżmy, że warstwa nazwana jest "przyciski". Wówczas, aby włączyć widoczność tej warstwy wywołaj w Base następującą komendę: E.DISPLAY.layer=przyciski:1. Aby ukryć tą warstwę użyj następującej komendy: E.DISPLAY.layer=przyciski:0. Ta komenda może być wywołana w wyniku dowolnego działania w systemie: naciśnięcie przycisku, jako efekt zdarzenia lub timera.
 16. Dodaliśmy kompatybilność z najnowszymi wersjami systemu Android.
 17. Dodaliśmy inne drobne poprawki.
Sprawdź Aktualizacje

Zaloguj się aby skomentować

Powiązane Produkty