Aktualizacja: Remote dla iOS 1.11.0

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym opublikowaliśmy aktualizację aplikacji Remote dla systemu iOS. Aktualizacja wprowadza sporo nowości, zachęcamy do zapoznania się pełną listą zmian.


 1. Poprawiliśmy mechanizm rozparowania pojedynczych urządzeń mobilnych
 2. Dodaliśmy widok Ustawień w menu aplikacji.
 3. Dodaliśmy motywy kolorystyczne. Dostępnych jest kilka kompozycji kolorystycznych, aby umożliwić Ci dopasowanie wyglądu interfejsu do Twoich preferencji. Motyw kolorystyczny wybierzesz w Ustawieniach aplikacji Remote. Każdy użytkownik systemu może mieć wybrany inny schemat kolorystyczny. Poniżej zaprezentowaliśmy cztery przykłady motywów kolorstycznych.
   
 4. Dodaliśmy autoblokadę urządzenia po określony czasie nieaktywności użytkownika. Ta opcja była bardzo wyczekiwana przez użytkowników, którzy używają iPadów, jako paneli sterujących zamontowanych w ramkach na ścianie. Od teraz ekran nie będzie włączony nocą ani wtedy, kiedy jest to niepotrzebne, co także przełoży się na obniżenie zużycia prądu. Ustawienia czasu, po którym urządzenie zostanie uśpione dostępne jest w widoku Ustawień aplikacji Remote. Ustawiony czas jest sumowany z czasem autoblokady wybranej w ustawieniach systemu iOS. Domyślnie autoblokada jest wyłączona.
 5. Dodaliśmy nową unikalną funkcjonalność - nagrywanie na żywo akcji użytkownika (commands sent to the Base module), co w rezultacie zostanie zapisane jako makro, które można później wywołać jednym kliknięciem. Nie potrzeba żadnego programowania! Od teraz w kilku kliknięciach w aplikacji Remote możesz zdefiniować makro na wyjście z domu, makra dla scen świetlnych, makro dla oglądania filmu itd. Makra pozwolą Ci zaoszczędzić czas na wykonywanie powtarzalnych czynności.
  Przeczytaj samouczek, jak tworzyć makra: Makra w aplikacji Remote
 6. Dodaliśmy możliwość przełączania gestami pomiędzy trybem menu a wizualizacją. Od tej aktualizacji, Remote wspiera tryb menu również w orientacji poziomej! Wystarczy do tego prosty gest - przesuń dwoma palcami poziomo na ekranie, aby przełączyć z wizualizacji do widoku menu. Aby powrócić do wizualizacji, powtórz ten sam gest. Nie ma znaczenia, czy gest wykonasz od prawej do lewej, czy w drugą stronę. Remote to rozpozna.
 7. Ponadto w widoku Ustawień dodaliśmy opcję "Tylko tryb menu". Gdy opcja jest aktywna, wówczas widok menu jest dostępny w obu orientacjach urządzenia, a gesty do przełączania między menu a wizualizacją są wówczas nieaktywne. Ta opcja jest domyślnie wyłączona.
 8. Zastąpiliśmy dotychczasowy widok ściemniaczy suwakami.. Oprócz ściemniania suwaki umożliwiają wywołanie komendy włącz/wyłącz. Aby wywołać komendę włącz, dotknij ekranu, w pobliżu prawego końca suwaka. Analogicznie, dotknięcie w pobliżu lewego końca suwaka wywoła komendę "wyłącz". Suwaki od teraz obsługują również parametr określający zakres ich pracy. Domyślny zakres to 0-100. Zakres może być zmieniony w edycji kontrolki Ściemniacz, w konfiguratorze Base. Wciąż możliwe jest także używanie starego wyglądu ściemniaczy. Wystarczy w Ustawieniach, wybrać "joystick" w opcji "Rodzaj ściemniacza".
 9. Dodaliśmy podgląd aktualnego koloru w kontrolce Światło RGB.
 10. Dodaliśmy wsparcie dla komend zmieniających aktualnie wyświetlany ekran wizualizacji. Komenda wysłana przez moduł Base musi mieć następującą składnię:E.DISPLAY.screen=<nazwa_ekranu>, e.g. E.DISPLAY.screen=parter. Dzięki temu możesz przełączyć aktualnie wyświetlany ekran wizualizacji w reakcji na jakiekolwiek zdarzenie w systemie np. włączenie ekranu z podglądem z kamery, kiedy ktoś naciśnie przycisk dzwonka.
 11. Ponadto dodaliśmy komendę do sterowania widocznością warstw na wizualizacji. Komenda musi mieć następujący format: E.DISPLAY.layer=<nazwa_warstwy>:<value>.
  Przykład: Załóżmy, że warstwa nazwana jest "przyciski". Wówczas, aby włączyć widoczność tej warstwy wywołaj w Base następującą komendę: E.DISPLAY.layer=przyciski:1. Aby ukryć tą warstwę użyj następującej komendy: E.DISPLAY.layer=przyciski:0. Ta komenda może być wywołana w wyniku dowolnego działania w systemie: naciśnięcie przycisku, jako efekt zdarzenia lub timera.
 12. Dodaliśmy tryb "tylko do odczytu" dla kontrolki Wybór. Dzięki temu możliwe stało się wyświetlanie w menu Remote w formie tekstowej zmiennych, które w systemie mają reprezentację liczbową.
 13. Poprawiliśmy obsługę długich etykiet dla kontrolek w trybie menu.
 14. Poprawiliśmy obsługę komend, które zawierają znaki specjalne.
 15. Zoptymalizowaliśmy zużycie pamięci przez aplikację.

Bardziej uważni użytkownicy mogli już zauważyć, że w zakładce Ustawienia pojawiła się jeszcze jedna opcja - "Wyczyść pamięć podręczną". Ta wersja Remote wspiera grafiki pobierane z zewnętrznych serwerów. Aby ta funkcjonalność była dostępna, musimy wprowadzić jeszcze kilka zmian w Base.

 

Sprawdź Aktualizacje

Zaloguj się aby skomentować

Powiązane Produkty