Samouczki


 • Integracja domofonu IP w systemie automatyki która pozwala również na dwukierunkową komunkację głosową jest funkcjonalnością, o którą często proszą Klienci. W niniejszym samouczku opisujemy dwie metody na jej realizację.

  czytaj więcej »
 • Sposób integracji domofonu w systemie automatyki domowej jest bardzo często powracającym pytaniem. W tym samouczku pokazujemy krok po kroku jak jest to możliwe w przypadku domofonu IP MOBOTIX T24. Załączony film pokazuje działanie domofonu.

  czytaj więcej »
 • W przypadku budynków wielorodzinnych połączenie wszystkich mieszkań w jedną instalację LCN nie jest preferowanym rozwiązaniem ze względu na prywatność mieszkańców. Idealnym uzupełnieniem takiej instalacji jest wiele modułów Base połączonych w jeden system.

  czytaj więcej »
 • W niniejszym samouczku pokazujemy, jak zintegrować stację pogodową P03/3-MODBUS firmy Elsner Elektronik przy użyciu modułu DOMIQ/Serial-4MB.

  czytaj więcej »
 • Od wersji oprogramowania 1.7.5 moduł Base został wzbogacony o obsługę protokołu MODBUS/TCP oraz MODBUS/UDP. Dzięki temu możliwa jest integracja systemu DOMIQ z wieloma powszechnie stosowanymi urządzeniami automatyki np. sterownikami PLC,  lub też użycie konwerterów protokołu MODBUS/TCP na MODBUS RTU przy użyciu standardowej sieci Ethernet.

  czytaj więcej »
 • Jedną z zalet systemu LCN jest możliwość tworzenia bardzo dużych instalacji inteligentnego budynku. Największa instalacja LCN na świecie znajduje się w Main Tower we Frankfurcie, gdzie cały budynek został podzielony na ponad 60 segmentów LCN. Także w Polsce są instalacje, w których poszczególne piętra lub budynki są niezależnymi segmentami.

  czytaj więcej »
 • Wydatki związane z ogrzewaniem stanowią sporą część całościowych kosztów utrzymania budynku/mieszkania. Poprzez ten samouczek chcemy Państwu zaproponować rozwiązanie, które umożliwia obniżenie wydatków na ogrzewanie oraz uczyni sterowanie nim znacznie wygodniejszym i dostosowanym do potrzeb domowników.

  czytaj więcej »
 •  < 1 2 3 4 >