Samouczki


 • Wiele osób będących na etapie budowy lub remontu domu rozważa instalację automatyki budynkowej. Dla wielu osób inteligentny dom kojarzy się z wygodą użytkowania, ale i bardzo dużymi wydatkami na wykonanie instalacji. I jest w tym sporo prawdy, bo większość systemów inteligentnego domu jest po prostu droga. Wraz z pojawieniem się w naszej ofercie modułu DOMIQ/Expander droga do realizacji taniej instalacji inteligentnego domu stała się zdecydowanie prostsza i krótsza.

  czytaj więcej »
 • Oświetlenie obok ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji jest jednym z głównych kosztów eksploatacji budynku. W tym samouczku przedstawimy elementarz użycia DOMIQ/Light, modułu z którym zbudujesz tani i efektywny system sterowania oświetleniem. W dalszej części tego samouczka zaprezentowaliśmy standardową ścieżkę konfiguracji i oprogramowania instalacji oświetleniowej zbudowanej z balastów DALI.

  czytaj więcej »
 • Sterowanie oświetleniem, zwłaszcza w dużych obiektach może być bardzo problematyczne. Jest to szczególnie odczuwalne, gdy zależy nam na jednoczesnym sterowaniu wieloma oprawami. Postanowiliśmy nieco to uprościć i stworzyliśmy skrypt, który po uruchomieniu w instalacji umożliwia użytkownikowi rekonfigurację scen świetlnych LCN przy użyciu interfejsów użytkownika DOMIQ oraz klawiszy ściennych LCN.

  czytaj więcej »
 • Sceny DMX 11 March

  W samouczku przedstawiamy metodę konfiguracji scen DMX w oparciu o skrypt Logic, jak również jego użycie na Remote i Display.

  czytaj więcej »
 • Integracja z systemami audio jest jednym z częściej podnoszonych tematów przez Klientów zainteresowanych systemami automatyki budynkowej. Ten samouczek rozpoczyna serię samouczków, w której zaprezentujemy integrację DOMIQ z systemem audio firmy SONOS.

  czytaj więcej »
 • Bardzo często pojawia się konieczność wyświetlenia aktualnej daty i czasu na wizualizacji. W tym krótkim samouczku pokażemy, jak to zrobić oraz jakie są dostępne sposoby na jej formatowanie.

  czytaj więcej »
 • Niniejszy samouczek przedstawia sposób wykorzystania zaawansowanych funkcji kamery Mobotix Q24 i ich wykorzystanie z poziomu Remote.

  czytaj więcej »
 •  < 1 2 3 4 >