Aktualizacja: Base 2.0.0.0, Nowy Konfigurator

2020 9 November

W dniu dzisiejszym opublikowaliśmy aktualizację, która wprowadza zupełnie nowy konfigurator do modułu DOMIQ/Base. Nowy konfigurator zastępuje starszą wersję działającą z użyciem wtyczki Adobe Flash. Migracja do nowego konfiguratora przeprowadzana jest za pomocą zwykłej aktualizacji modułu Base. Żadne dodatkowe czynności oraz zmiany konfiguracji nie są wymagane!

WAŻNE: Należy zaktualizować zarówno komponent systempak, jak i webpak - to kluczowe dla bezproblemowego przebiegu migracji! Okno aktualizacji powinno wskazywać oba komponenty w wersji 2.0.0.0. Jeżeli z jakiegoś powodu nie widzisz obu w tej wersji, skontaktuj się z nami i nie przeprowadzaj aktualizacji. Ponadto komponent RTOS musi być w wersji 1.8.7.0 lub nowszej.

Jeżeli po wgraniu aktualizacji nie pojawia się okno do logowania, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki.

KONFIGURATOR:
Nowy konfigurator został stworzony zupełnie od podstaw. Przebudowaliśmy interfejs użytkownika, aby był bardziej intuicyjny. Jednakże sam sposób konfiguracji pozostał niezmieniony, aby proces migracji był uproszczony do minimum. Kluczowe zmiany obejmują:

 1. Dodaliśmy możliwość wyszukiwania elementów po ich nazwie w zakładkach Remote, Wizualizacja, Zdarzenia i Timery, aby łatwiej było edytować konfigurację. Także zakładka Stan umożliwia wyszukiwanie elementów po ich nazwach, aby łatwiej sprawdzić wartość interesującej nas zmiennej.
 2. Wymienione powyżej zakładki mają też możliwość kopiowania elementów, aby przyspieszyć proces konfiguracji, gdy elementy są podobne do siebie pod względem ustawień.
 3. Ponadto zakładki Zdarzenia i Timery otrzymały możliwość testowego wykonywania przypisanych akcji, a także ich deaktywowania i dodawania do nich opisów dla lepszej organizacji pracy.
 4. Przebudowaliśmy zupełnie edytor skryptów w zakładce Logika. Nowy zyskał następujące funkcje:
  1. możliwość cofania wprowadzonego kodu,
  2. wyszukiwanie wg dowolnych ciągów znaków,
  3. kolorowanie składni
  4. autouzupełnianie.
 5. Zakładka Zasoby umożliwia od teraz równoczesne wgrywanie wielu plików.

SYSTEM:
Główną zmianą jest wsparcie dla nowego konfiguratora. Oprócz niej wprowadziliśmy kilka drobniejszych zmian dla ulepszenia pracy naszego systemu. Pełna lista dostępna poniżej:

 1. Od teraz moduł Base potrafi obsłużyć 3 (do tej pory max. 2) moduły z serii Serial Generic (xSG).
 2. Dodaliśmy komendę „toggle“ do sterowania balastami DALI.
 3. Dodaliśmy komendę do impulsowego sterowania przekaźnikami podłączonymi do modułu DOMIQ/Expander. Nowa komenda umożliwia wysterowanie przekaźnika na określony czas. Składnia nowej komendy jest następująca: EXP.imp.M.W=długość_impulsu, gdzie M - adres ekspandera, W - nr wyjścia. Przykład: C.EXP.imp.3.1=500 - załączy wyjście nr 1 w ekspanderze z adresem 3 na 500ms.
 4. Poprawiliśmy działanie komend wysyłanych do wszystkich balastów DALI (DALI.1.all).
 5. Dodaliśmy wsparcie dla liczników impulsów S0 w modułach LCN. Zliczane impulsy są dostępne w stanie w identyfikatorze o następującej składni: LCN.value.S.M.s0x, gdzie S - nr segmentu, M - id modułu LCN, x - nr licznika. Przykład: LCN.value.0.10.s01.

BUS4 - 1.04 - aktualizacja dla modułów DOMIQ/Light
Poprawka wprowadza optymalizację obsługi balastów DALI, co przekłada się na ogólną poprawę wydajności i niezawodności modułu.

Sprawdź Aktualizacje

Zaloguj się aby skomentować

Powiązane Produkty