Interfejsy użytkownika

Aplikacja Remote - inteligentny dom w kieszeni

Aplikacja Remote pozwala wygodnie sterować inteligentnym domem z dowolnego miejsca. Wszystkie urządzenia, których używasz w jednym miejscu. Aplikacja pracuje w jednym z dwóch widoków w zależności od orientacji urządzenia.

Tryb menu

inteligentny dom - aplikacja Remote inteligentny dom - aplikacja Remote

Ułatwiona organizacja

Aplikacja w orientacji pionowej prezentuje wygodne menu użytkownika, w którym łatwo zgrupujesz i podzielisz funkcjonalność ze względu na jej rodzaj lub lokalizację. Możesz utworzyć osobne strony z konfiguracją dla poszczególnych pomieszczeń lub osobne strony z kontrolkami do sterowania wybranymi urządzeniami np. do sterowania temperaturą, oświetleniem itd.. Dzięki temu z łatwością zapanujesz nawet nad bardzo rozbudowaną funkcjonalnością.

inteligentny dom - aplikacja Remote inteligentny dom - aplikacja Remote

 

Inteligentny dom dopasowany do Ciebie

Struktura menu jest w pełni konfigurowalna i możesz ją dostosować do swoich potrzeb. Profile użytkowników pozwalają na zróżnicowanie dostępu do wybranych elementów struktury menu aplikacji Remote. Dzięki nim z łatwością ograniczysz dostęp do wrażliwych obszarów instalacji osobom nieuprawnionym lub wręcz możesz utworzyć inną konfigurację dla poszczególnych użytkowników inteligentnego budynku.

inteligentny dom - aplikacja Remote inteligentny dom - aplikacja Remote

Tak, jak lubisz

Dopasuj aplikację do swoich preferencji. Aplikacja umożliwia wybór schematu kolorystycznego, aby umożliwić Ci dostosowanie jej do swoich upodobań. Każdy użytkownik systemu może mieć wybrany inny schemat kolorystyczny.

inteligentny dom - aplikacja Remote inteligentny dom - aplikacja Remote

Sterowanie pod kontrolą

Aplikacja Remote została stworzona z myślą o tym, aby sterowanie wszystkimi urządzeniami w inteligentnym domu było zebrane w jednym miejscu. I z konsekwencją realizujemy to założenie. Dzięki Remote możesz sterować oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, alarmem, telewizorem, sprzętem audio. Możliwości zależą od konfiguracji systemu.

Bezpieczeństwo. Wyszedłeś z domu i zapomniałeś uzbroić alarm? Nic straconego! Aplikacja Remote pozwala uzbrajać i rozbrajać alarm zdalnie.

inteligentny dom - aplikacja Remote inteligentny dom - aplikacja Remote

Inteligentny dom

Inteligentny dom, to taki, który ma ułatwiać Twoje życie i wykonuje niektóre czynności za Ciebie. Dzięki aplikacji Remote możesz ustawić harmonogramy, aby powtarzalne czynności wykonywały się automatycznie bez Twojego udziału. W ten sposób zautomatyzujesz otwieranie i zamykanie rolet, przestawienie temperatury ogrzewania, kiedy wychodzisz z domu itd. Możliwości są nieograniczone.

Każdy użytkownik może zdefiniować ulubione i powtarzalne czynności samodzielnie. Remote daje Ci możliwość zarejestrowania na żywo czynności wykonanych przez Ciebie w aplikacji. Dzięki temu możesz utworzyć makro dla najczęściej wykonywanych czynności i zaoszczędzisz swój czas. W kilku kliknięciach utworzysz scenariusz na wyjście z domu, sceny świetlne, makro na oglądanie filmu itd. Nie potrzebujesz umieć programować, wystarczy Ci jedynie aplikacja Remote.

Aplikacja Remote może informować Cię o zdarzeniach w systemie poprzez wysyłanie Ci notyfikacji. Dzięki podglądowi z kamer, możesz w każdej chwili sprawdzić, co się dzieje w domu.

Wizualizacja

inteligentny dom - aplikacja Remote

Byliśmy pierwsi

Aplikacja DOMIQ/Remote, była pierwszą aplikacją mobilną do sterowania inteligentnym domem z opcją wizualizacji. Wizualizacja jest wyświetlana po obróceniu urządzenia do pozycji horyzontalnej. Na wizualizacji masz natychmiastowy podgląd stanu budynku i błyskawiczny dostęp do sterowania nim. Struktura wizualizacji i jej oprawa graficzna jest w pełni edytowalna, dzięki czemu możesz ją dopasować do swoich potrzeb. Dzięki wsparciu grafik z zewnętrznych serwerów masz możliwość używania dowolnych rozdzielczości tła wizualizacji.

Stwórz interfejs, który będzie zachwycał wyglądem i wygodą użytkowania. Jeżeli jednak preferujesz wyłącznie sterowanie z użyciem widoku menu - nie ma problemu. Aplikacja Remote wspiera tryb menu także w orientacji poziomej.

Możesz wykorzystać tryb wizualizacji do sterowania domem przy użyciu tabletów zamontowanych w specjalnych ramkach powieszonych na ścianie. Urządzenie jest zawsze na swoim miejscu, a Ty masz wygodny interfejs do sterowania. Ekran urządzenia mobilnego zostanie automatycznie wyłączony po ustalonym przez użytkownika okresie bezczynności, aby oszczędzać energię i uniknąć niepotrzebnego świecenia, zwłaszcza w nocy lub np. gdy oglądasz film.

inteligentny dom - aplikacja Remote

Przełączaj widok gestem

Jeżeli potrzebujesz na chwilę wyświetlić tryb menu w orientacji poziomej - wystarczy, że wykonasz prosty gest przesunięcia dwoma palcami poziomo po ekranie, a aplikacja przełączy widok. Wykonaj gest ponownie, aby powrócić do widoku wizualizacji. Nie ma znaczenia, czy gest wykonasz od prawej do lewej, czy odwrotnie - Remote to rozpozna.

Przetestuj!

Aplikacja DOMIQ/Remote jest bezpłatna. Posiada wbudowany tryb demonstracyjny, dzięki czemu zapoznasz się z jej funkcjonalnością i przetestujesz jej działanie. czemu możesz zapoznać się z jej funkcjonalnością i przetestować jej działanie.

DOMIQ/Remote for iOS is available on App StoreDOMIQ/Remote for Android is available on Google Play


Aplikacja AirDisplay

airdisplay
mouse  sterowanie pomieszczeniem na wizualizacji
pair  dostęp do więcej niż jednego budynku; czyli możliwość   sparowania kilku urządzeń

Wymagania

  • system operacyjny Windows XP/Vista/7 lub Mac OS
  • 4 cyfrowy kod parowania z urządzeniem Base