Samouczki

 • Od wersji oprogramowania 1.7.5 moduł Base został wzbogacony o obsługę protokołu MODBUS/TCP oraz MODBUS/UDP. Dzięki temu możliwa jest integracja systemu DOMIQ z wieloma powszechnie stosowanymi urządzeniami automatyki np. sterownikami PLC,  lub też użycie konwerterów protokołu MODBUS/TCP na MODBUS RTU przy użyciu standardowej sieci Ethernet.

  czytaj więcej »
 • Jedną z zalet systemu LCN jest możliwość tworzenia bardzo dużych instalacji inteligentnego budynku. Największa instalacja LCN na świecie znajduje się w Main Tower we Frankfurcie, gdzie cały budynek został podzielony na ponad 60 segmentów LCN. Także w Polsce są instalacje, w których poszczególne piętra lub budynki są niezależnymi segmentami.

  czytaj więcej »
 • Wydatki związane z ogrzewaniem stanowią sporą część całościowych kosztów utrzymania budynku/mieszkania. Poprzez ten samouczek chcemy Państwu zaproponować rozwiązanie, które umożliwia obniżenie wydatków na ogrzewanie oraz uczyni sterowanie nim znacznie wygodniejszym i dostosowanym do potrzeb domowników.

  czytaj więcej »
 • W tym tutorialu przedstawimy jak wykorzystać moduły DOMIQ do integracji z dowolnymi urządzeniami wykorzystującymi protokół transmisji szeregowej RS-232 na przykładzie systemu multiroom firmy NuVo Technologies. Połączenie z którym wykonano przy użyciu dwóch modułów Serial-2SG.

  czytaj więcej »
 • RGB LED przez DMX 1 September

  Oświetlenie LED RGB zaczyna być standardem w instalacjach automatyki domowej. W tym tutorialu przedstawimy jak wykorzystać DOMIQ/Base i DOMIQ/Serial-4DX do sterowania oświetleniem LED przy użyciu protokołu DMX512 i ściemniacza LED SPL-1 firmy Dagon Lighting.

  czytaj więcej »
 • Dobrze zaplanowane sterowanie roletami ma wpływ na wiele aspektów użytkowania inteligentnego budynku. W tej instrukcji przedstawimy, jak w prosty sposób można sterować roletami w inteligentnym budynku przy wykorzystaniu urządzeń DOMIQ i LCN.

  czytaj więcej »
 • W tej instrukcji przedstawiony zostanie proces integracji DOMIQ/Base z centralą alarmową SATEL Integra 64. Połączenie takie występuje praktycznie we wszystkich instalacjach automatyki domowej zrealizowanych w Polsce, które wykorzystują moduły LCN i DOMIQ.

  czytaj więcej »
 • ‹ First  < 2 3 4 5 >