Samouczki

 • Aktualizacja 1.8.9 wprowadziła funkcjonalność umożliwiającą tworzenie połączeń między modułami Base, w których jeden moduł pełni rolę nadrzędną, a drugi rolę podrzędną (połączenia master–slave). Miejscem zastosowania tego typu połączeń są instalacje, gdzie pracują co najmniej dwa moduły DOMIQ/Base i niezbędne jest sterowanie nimi z użyciem wspólnego interfejsu użytkownika.

  czytaj więcej »
 • Wiele osób opuszczając dom na dłuższy okres, np. wybierając się na urlop, zastanawia się, jak zabezpieczyć dom przed potencjalnym włamaniem. Jedną z opcji jest system alarmowy, rolety antywłamaniowe i monitoring. Jednakże potencjalny złodziej może obserwować dom i widok zamkniętych kilka dni z rzędu rolet jest wyraźnym sygnałem, że dom jest pusty. Tańszym w realizacji i bardzo skutecznym czynnikiem odstraszającym jest widok zapalonych świateł, co dla złodzieja będzie sygnałem, że mieszkańcy są w domu. Jak jednak to zrealizować, aby światła się nie paliły ciągle, a jedynie w wybranych porach dnia i imitowały przy tym naturalne zachowania ludzi? Tutaj z pomocą przychodzi instalacja inteligentnego domu z funkcją symulacji obecności. W dalszej części tego samouczka opiszemy, jak taką funkcjonalność zrealizować z domu, w którym zainstalowany został moduł DOMIQ/Base.

  czytaj więcej »
 • Inteligentny dom wcale nie musi być drogi w realizacji. W tym samouczku zaprezentujemy przykładową, typową instalację inteligentną dla domu jednorodzinnego, bazującą na modułach DOMIQ i Satel, która jest tania i prosta w wykonaniu.

  czytaj więcej »
 • Wiele osób będących na etapie budowy lub remontu domu rozważa instalację automatyki budynkowej. Dla wielu osób inteligentny dom kojarzy się z wygodą użytkowania, ale i bardzo dużymi wydatkami na wykonanie instalacji. I jest w tym sporo prawdy, bo większość systemów inteligentnego domu jest po prostu droga. Wraz z pojawieniem się w naszej ofercie modułu DOMIQ/Expander droga do realizacji taniej instalacji inteligentnego domu stała się zdecydowanie prostsza i krótsza.

  czytaj więcej »
 • Oświetlenie obok ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji jest jednym z głównych kosztów eksploatacji budynku. W tym samouczku przedstawimy elementarz użycia DOMIQ/Light, modułu z którym zbudujesz tani i efektywny system sterowania oświetleniem. W dalszej części tego samouczka zaprezentowaliśmy standardową ścieżkę konfiguracji i oprogramowania instalacji oświetleniowej zbudowanej z balastów DALI.

  czytaj więcej »
 • Sterowanie oświetleniem, zwłaszcza w dużych obiektach może być bardzo problematyczne. Jest to szczególnie odczuwalne, gdy zależy nam na jednoczesnym sterowaniu wieloma oprawami. Postanowiliśmy nieco to uprościć i stworzyliśmy skrypt, który po uruchomieniu w instalacji umożliwia użytkownikowi rekonfigurację scen świetlnych LCN przy użyciu interfejsów użytkownika DOMIQ oraz klawiszy ściennych LCN.

  czytaj więcej »
 • Sceny DMX 11 March

  W samouczku przedstawiamy metodę konfiguracji scen DMX w oparciu o skrypt Logic, jak również jego użycie na Remote i Display.

  czytaj więcej »
 •  < 1 2 3 4 >  Last ›